Premium

Jest 105 produktów.

Pokazano 1-12 z 105 pozycji

Aktywne filtry

Strona główna

KRZYŻ I KLASY (MEKLEMBURGIA-STRELITZ)

Krzyż I klasy Księstwa Meklemburgia-Strelitz, srebro.

Odznaczenie przyznawane za wielokrotne akty odwagi wykazane na polu walki w okresie I wojny światowej, wersja z dwuwierszowym napisem "FÜR TAPFERKEIT" na awersie (jedna z trzech znanych), wersje w całości wykonane w srebrze nadawano w latach 1915-23 (w latach 1915-18 przyznano jedynie kilka srebrnych krzyży). (RD)

2 800,00 zł
  • Nowy
Sprzedane

Strona główna

KRZYŻ OPIEKI SPOŁECZNEJ II STOPNIA

Krzyż Opieki Społecznej II stopnia, przyznawany za szczególne zasługi na rzecz działalności społecznej, organizacji WHW, opieki nad chorymi i rannymi w czasie wojny, służby ratunkowej, itd.

Całość wykonana ze złoconego brązu, emalia utwardzana na gorąco pokryta lakierem zabezpieczającym, zapięcie sprawne.

3 490,00 zł
  • Nowy

Strona główna

AW - LEGION USS

Odznaka członkowska USS - Legion Ukraińskich Strzelców Siczowych (Українські Січові Стрільціformacji wchodzącej w skład armii Austro-Węgier, zapięcie sprawne, wersja nieemaliowana, rzadkość.

W skład Legionu wchodziło 2500 ochotników. Jednostka operowała na froncie karpackim biorąc udział m.in. w bitwie na górze Makiwka, pod Bolechowem, Haliczem, Zawadowem i Semikiwcami.

producent: Reinemer & Spiegel Wien VII.

średnica: 21,4 mm (M)

1 500,00 zł

Strona główna

ZESTAW - WEHRPASS + SOLDBUCH LAPPLANDSCHILD

Zestaw dokumentów po jednej osobie Wehrpass + Soldbuch z wpisem potwierdzającym nadanie Lapplandschild z dn. 22 lipca 1945 r. 

Całość bogato zapisana, Soldbuch w całości - wpisy na każdej stronie, obie książeczki kompletne.

Wewnątrz zestaw informacji na temat posiadacza w tym, dane personalne, fotografia, informacji szczegółowe, otrzymany przydział wojskowy, stosunek do służby w RAD, wykaz jednostek wojskowych, broń służbowa, otrzymane awanse i odznaczenia, informacje dodatkowe...

Wystawione na nazwisko Emmanuel Kopanski z miejscowości Cosel (Koźle - Kędzierzyn-Koźle), Wehrpass przyznany wraz z powołaniem do służby w dn. 21.07.1936 r. 

Wielokrotnie przenoszony zarówno na szczeblu kompanii jak i poszczególnych regimentów, kolejno: 350. Batalion Rezerwowy Piechoty, 406 Regiment Piechoty, 660 Regiment Piechoty, 497. Batalion Rezerwowy Piechoty, 218 Regiment Strzelców Górskich.

W dniu 1.01.1941 r. awansowany na Gefreitera, a w dn. 1.04.1944 r. na Obergefreitera

Odznaczony: Czarna Odznaka za Rany (20.06.1942 r.), Medal za Front Wschodni (1.08.1942 r.), KVK II klasy z Mieczami (20.04.1944 r.), Tarcza Lappland (22.07.1945 r.). Wyszczególniony trzykrotny pobyt w lazaretach w styczniu, kwietniu i maju 1945 r. 

Odznaki nie są przedmiotem sprzedaży posłużyły jedynie jako przyciski do papieru. (M)

1 250,00 zł

Strona główna

KRZYŻ STRAŻACKI

Krzyż strażacki przyznawany członkom zarówno zawodowych jak i ochotniczych straży pożarnych po 25 latach służby, emalia kompletna.

projektant: Herbert Knötel, Berlin

740,00 zł
Sprzedane

Strona główna

ODZNAKA - BDO I WZÓR

Odznaka członkowska BDO I wzoru, dosyć szybko zastąpiona przez wzór nawiązujący stylistycznie do Zakonu Krzyżackiego ze swastyką na czarnym krzyżu, mocowanie na nakrętkę.

Bardzo prawdop. że rozprowadzana jedynie pośród członków Landesgruppe Ostpreussen albo Westpommern.

W katalogu Huskena zaklasyfikowana jako niezidentyfikowana, nie mniej obecnie dominuje pogląd przypisywania jej do BDO.

BDO - Bund Deutscher Osten (Liga Niemieckiego Wschodu)

wymiary: 17 x 22 mm (M)

990,00 zł
Sprzedane

Strona główna

MEDAL OLIMPIADA 1936 + PUDEŁKO

Medal przyznawany osobom które przyczyniły się do zorganizowania i przeprowadzenia Igrzysk Olimpijskich w 1936 r., wczesna pomarańczowa wstążka, przyszyta do odznaczenia.

Pudełko w bardzo ładnym stanie zachowania, nierozerwane z kompletną wyściółką i poduszką.

1 080,00 zł
Sprzedane

Strona główna

KRZYŻ LUDWIKA 1916 (BAWARIA) - SREBRO

Bawarski Krzyż Ludwika ustanowiony 7 stycznia 1916 r. przez króla Ludwika III i nadawany za ochotniczą działalność i zasługi na rzecz Bawarii i wojska.

Prezentowany krzyż jest jednym z około 250 sztuk znanych egzemplarzy (wersje standardowe wyprod. w liczbie około 90 000 szt.), całość wykonana ze srebra, stanowi najrzadszą wersję tego odznaczenia nadawaną jedynie dla członków gabinetu królewskiego, ministerstw oraz wysokich rangą osobistości.

projektant: Bernharda Bleekera

990,00 zł
Sprzedane

Strona główna

ZŁOTA ODZNAKA JEŹDZIECKA - LAUER

Odznaka jeździecka Reiterabzeichen in Gold, w przeciwieństwie do dwóch niższych klas przyznawana wyłącznie w oparciu o potwierdzone zwycięstwa sportowe w zawodach jeździeckich, późnowojenna cynkowa wersja, powierzchowne ubytki złocenia, zapięcie sprawne.

producent: L. Chr. Lauer, Nürnberg Berlin

1 240,00 zł
Sprzedane

Strona główna

SREBRNA ODZNAKA JEŹDZIECKA - LAUER

Odznaka jeździecka Reiterabzeichen in Silber, przyznawana na podstawie dyplomów potwierdzających posiadanie wymaganych kwalifikacji i umiejętności jeździeckich, wczesna produkcja ze srebrzonego brązu, zapięcie sprawne.

producent: L. Chr. Lauer, Nürnberg Berlin

1 090,00 zł

Strona główna

ODZNAKA - LODZER DEUTSCHE GYMNASIUM

Odznaka Lodzer Deutsche Gymnasium (LDG) z Litzmannstadt (Łódź), brak nakrętki.

Ze względu na lokalizację placówki odznaka wyprodukowana w polskim stylu, tj. w charakterystycznej dla polskich odznak wersji na nakrętkę, wytworzenie odpowiedniej ilości odznak najprawdopodobniej zlecone zostało jednemu z polskich producentów.

Większość znanych egzemplarzy to wersje na agrafkę, prezentowana odznaka stanowi sporą rzadkość. (M)

1 600,00 zł
Sprzedane

Strona główna

NAGRODA DR. TODTA - STAL

Nagroda Dr. Todt'a w Stali, awers delikatnie srebrzony, zapięcie sprawne, rewers charakterystycznie szrafowany.

Odznaczenie ustanowione 12 listopada 1943 r. i przyznawane za szczególne osiągnięcia w zakresie szeroko rozumianej "wynalazczości", tj. wszelkich osiągnięć z zakresu ulepszania broni, amunicji, sprzętu wojskowego, a także zmniejszenia zużycia i eksploatacji zasobów, surowców, siły roboczej i energii, czyli wszystkiego co mogło przyczynić się do zmniejszenia wysiłku wojennego ponoszonego przez III Rzeszę.

Nadawana wyłącznie dwa razy w ciągu roku - 4 września i 8 lutego, tj. w dniu narodzin i śmierci Dr. Todta, osobiście z rąk gauleitera.

Nagrodę przyznawano wraz z gratyfikacją pieniężną w wysokości 10 000 RM (od 04.1944 r. ujednolicona dla wszystkich klas do 2000 RM), przy czym mogła być ona również udzielona w formie doposażenia laboratoriów, stypendiów naukowych, itd.

2 990,00 zł